>   Wydarzenia
Geometria w ogrodzie
2 maja 2014, 08:51

 

Gdzie najlepiej zaprezentować kolekcję mebli ogrodowych? W pełnym słońcu! Ale co zrobić, gdy chce się ją pokazać na targach meblowych? Centrum targowe nie jest do tego najlepszym miejscem. Dlatego firmy, które mają tego typu meble w swojej ofercie - a jest ich coraz więcej - organizują wystawy w malowniczych plenerach.

Jedną z takich ekspozycji podczas ostatnich targów Salone del Mobile w Mediolanie urządziły wspólnymi siłami Living Divani i Laminam. Tytuł wystawy: "Giardino Geometrico" ("Ogród geometryczny"). Miejsce wybrano znakomite: Ogród Botaniczny w dzielnicy Brera. Sukces był tym większy, że dopisała pogoda. Wbrew pozorom to wcale nie jest oczywiste. Pamiętam, że nie raz podczas kwietniowych "Saloni" zmarzłam i przemokłam do suchej nitki...
 

 

... A w tym roku Mediolan przywitał nas cudowną, słoneczną pogodą. W sam raz na plenerowe wystawy. Projektantem i osobą pełniącą nadzór artystyczny nad  "Giardino Geometrico" był słynny designer Piero Lissoni. Serce wystawy stanowił lekki, trasparentny pawilon, w którym zaaranżowano wnętrze luksusowego salonu na świeżym powietrzu. 

W innych zakątkach ogrodu pojawiły się kolorowe meble Living Divani. Zwiedzający odpoczywali na nich w promieniach słońca. 
 


Szczególnie ładnie wystawa wyglądała wieczorem, w sztucznym oświetleniu. Zwłaszcza pawilon miał w sobie coś magicznego...
 

 

Living Divani to znana włoska marka meblowa, dla której pracują najlepsi światowi projektanci, tacy jak Piero Lissoni, Arik Levy, Francesco Rota, Claesson Kovisto Rune. Laminam to z kolei innowacyjny materiał wykończeniowy. Obszerny artykuł na jego temat napisałam już na moim blogu - zajrzyj tutaj. Wielkie płyty Laminamu wyeksponowane w "Giardino Geometrico" dobrze widać na tym zdjęciu: 

Marka Living Divani jest reprezentowana w Polsce przez showroom LAB na ul. Duchnickiej 3 w Warszawie. Natomiast przedstawicielem Laminamu jest firma Interstone. 

Polecam film na stronie http://www.livingdivani.it/EN/News/news/giardino_geometrico_p2040.aspx

Uwaga, już wkrótce na moim blogu artykuł oraz film dotyczący innej wystawy mebli ogrodowych w Mediolanie. To będzie coś jeszcze bardziej niezwykłego!

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com