O mnie


Zdjęcie: Michał Przeździk-Buczkowski
 

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, z zawodu dziennikarzem. Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim niemal od razu zaczęłam pracować w prasie.
Dwukrotnie - w latach 2007-2013 i 2016-2017 - pełniłam funkcję redaktor naczelnej magazynu 
"Dom & Wnętrze"
. Z tym tytułem związana byłam najdłużej, ale kierowałam także innymi czasopismami, w tym polską edycją amerykańskiego "Martha Stewart Living". W 2011 roku dodatkowo rozpoczęłam pracę w mediach elektronicznych. Produkowałam i prowadziłam programy telewizyjne dla kanału Domo+: ”Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”, „Dom i wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, „Nowoczesne inspiracje”.

Teraz jestem stałym współpracownikiem stacji TVN. Występuję w programie Dzień Dobry TVN w każdy czwartek jako ekspert w dziedzinie urządzania wnętrz (cykl "Odpicowane mieszkanie").

Okazjonalnie bywam konsultantem i promotorem firm działających w branży wyposażenia wnętrz. Chętnie pomagam w organizacji wydarzeń – spotkań, premier, konferencji. Niekiedy występuję w roli wykładowcy lub konferansjera. Zasiadam w jury konkursów i biorę udział w dyskusjach panelowych. Od 2018 roku zasiadam w Radzie Ekspertów Must Have na festiwalu Łódź Design. Zdarzyło mi się dwukrotnie być współorganizatorem dużych imprez targowych - w kooperacji z Targami Dom Inteligentny tworzyłam STREFĘ DESIGNU ewa & wnętrze.

 

 

 

Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com