>   Blog
Targi Sztuki Dostępnej
26 października 2018, 07:08

Premiera! Z wielką przyjemnością informuję, że zaczynam realizować nowy, duży projekt i wkraczam na nową drogę zawodową. Właściwie to słowo "zaczynam" nie jest do końca zgodne z prawdą, gdyż nad tym projektem myślę od dwóch-trzech lat, a z moją wspólniczką Leną Szwed-Strużyńską* pracujemy nad tym przedsięwzięciem już od kilku miesięcy. Prace idą pełną parą.

Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w dniach 2-3 marca 2019 r. w przestrzeni kreatywnej BABKA do wynajęcia. Będą to profesjonalne targi sztuki "dla każdego". Podczas wydarzenia będzie można nabywać dzieła sztuki współczesnej - wartościowe pod względem artystycznym, ale sprzedawane po nie wygórowanych cenach. Naszym celem jest bowiem promowanie sztuki dobrej i niedrogiej. Chcemy pomagać w jej rozumieniu, oswajać ją i przybliżać. Wprowadzać dzieła sztuki do polskich domów i wnętrz użyteczności publicznej. Na świecie "moda na sztukę" rozwija się w najlepsze, niech przyjdzie wreszcie i do nas!

Oto co będzie je wyróżniało Targi Sztuki Dostępnej od innych imprez poświęconych sprzedaży dzieł sztuki:

1. Przystępne ceny - od 50 do 5000 zł.

2. Możliwość zakupu i odbioru na miejscu.

3. Wysoki poziom - obowiązuje preselekcja galerii i artystów.

4. Różnorodność - prezentowane będą różne dziedziny sztuki współczesnej, od rysunku po street-art.

5. Akcje specjalne - będę o nich informować przez kolejne miesiące.

Strona internetowa Targów jest jeszcze w budowie. Na razie zapraszam na fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/targisztukidostepnej/

Uwaga! Targi Sztuki Dostępnej są projektem wspólnym - moim, Ewy Mierzejewskiej, oraz Leny Szwed-Strużyńskiej*.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach galerie, domy aukcyjne, stowarzyszenia artystów i... samych artystów.  Mile widziane są także firmy, które chciałyby zostać Partnerami wydarzenia. Według naszych planów w Targach weźmie udział kilkadziesiąt galerii z całej Polski. Spodziewamy się kilku tysięcy gości. W miarę zbliżania się do terminu wydarzenia, będziemy prowadzić coraz bardziej intensywne działania marketingowo-promocyjne, nagłaśniać Targi we wszystkich mediach i mówić o nich wszędzie tam, gdzie bywają ludzie, którzy są wrażliwi na sztukę.

Zgłoszenia i wszelkie propozycje dotyczące współpracy proszę przysyłać pod adresy:

- ewa.mierzejewska@ewaiwnetrze.pl (do mnie)

- 137lestr@gmail.com (do Leny)

 

*Lena Szwed-Strużyńska - właścicielka warszawskiej galerii sztuki współczesnej - dotychczas była to Mostra, obecnie Galeria Leonarda. Scenograf i dekorator wnętrz. Od 2013 roku współtworzyła Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw w Polsce i zagranicą, we współpracy z wieloma firmami, w siedzibie galerii oraz w jej filiach w całej Polsce. W Londynie organizuje spotkania "Mostra Art-Session". Reprezentuje wielu starannie wyselekcjonowanych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Są wśród nich tak znane nazwiska jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Andrzej Dudziński, Andrzej Cisowski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Stanisław Młodożeniec i inni. Z doświadczenia i wiedzy Leny Szwed-Strużyńskiej korzysta wiele firm i osób prywatnych. Specjalizuje się ona bowiem także w zakresie aranżacji i dekoracji wnętrz dziełami sztuki. Od wielu lat profesjonalnie doradza, jak właściwie wyeksponować, oprawić i dobrać dzieło artysty (obraz, grafikę, rzeźbę) do konkretnego wnętrza.

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com