Z wejściem do środka
23 lutego 2014, 04:11


 

Szkoda, że nie ma nagrody Nobla w kategorii "ułatwianie życia codziennego". Gdyby taka była, powinni ją przyznać wynalazcy garderoby. Nawet pośmiertnie. Garderoba w domu to skarb! Nic mnie tak nie cieszy, jak pończochy, które znajduję w dwie sekundy (bo wiem, gdzie ich miejsce), i jak sukienka, która na pewno nie jest wygnieciona (a ja mam akurat pięć minut na przebranie się przed imprezą). 

 

 

 

Na styczniowych targach imm cologne premierę miał najnowszy system zabudowy garderoby typu "walk-in" (z wejściem do środka) marki Molteni & C. Zestaw nosi nazwę "Gliss Walk-In" i może stanąć w dowolnym miejscu w domu. Może, ale nie musi być odizolowany od pozostałej przestrzeni. Jeśli ma być osobnym pomieszczeniem, uzupełniają go drzwi przesuwne Dwell.

 

 


 

 

Oczywiście, jak we wszystkich w wysokiej klasy garderobach,  poszczególne elementy możemy sobie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Bo garderoba jest "szyta na miarę". Wysokości poszczególnych półek są dowolne, to dotyczy zarówno tych, które stoją na podłodze, jak i tych wiszących. Indywidualnie dobierane są również różne rodzaje wykończeń i kolorów. 

 

Marka Molteni & C jest częścią Molteni Group, włoskiej firmy z tradycjami, cenionej na całym świecie. Oprócz Molteni & C w grupie są jeszcze trzy inne marki: Dada (kuchnie), Unifor (meble biurowe), Citterio (ściany działowe, konstrukcje). 

Specjalizacją Molteni & C są eleganckie, wysokiej jakości meble do wnętrz prywatnych. Dla tej marki pracują wybitni projektanci, największe sławy współczesnego designu, takie jak Rodolfo Dordoni, Ferruccio Laviani, Patricia Urqiuola, Jean Nouvel, Arik Levy i inni.

 

Inną nowość Molteni & C przedstawiłam już tutaj.

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com