Martwa natura z dodatkami
11 marca 2014, 10:19


Czy ta martwa natura to rzeczywiście dzieło holenderskich mistrzów? Tak. Stworzyli ją Holendrzy, prawdziwi mistrzowie...

"Still life accessory No 1", czyli martwa natura z dodatkami numer jeden. Oczywiście "malarstwo holenderskie" było tu inspiracją. Zdjęcie pochodzi z bogatej kolekcji niezwykłych, bardzo wyrafinowanych fotografii ("Impressions") wykonanych specjalnie dla holenderskiej marki Moooi. To jeden z nietypowych pomysłów na promocję. Uwielbiam takie pomysły! Nie dziwi mnie wcale, że tego typu kreatywne działania prowadzone są właśnie przez Moooi. To marka, po której spodziewać się można wszystkiego. Wszystkiego najlepszego, ma się rozumieć :)
 

Moooi założyli w 2001 roku dwaj zabójczo przystojni mężczyźni (jeśli nie wierzycie, zajrzyjcie tu): Marcel Wanders i Casper Vissers. Pierwszy jest designerem z nosem do interesów, drugi - specem od marketingu z nosem do designu. Wyraz "mooi" znaczy po holendersku "piękny". Dlaczego zatem w nazwie są aż trzy litery "o"? Po to, by wzmocnić przekaz. Wszystko, co powstaje pod marką Moooi jest bowiem nie tylko piękne, lecz także unikalne, wyjątkowe. Dla firmy pracują designerzy z całego świata, ale Wanders, z oczywistych względów, tworzy najwięcej projektów.
 

Autorem zdjęcia jest Erwin Olaf, fotograf ze studia Aandacht. Stylizację wykonał Marcel Wanders. Głównymi 'bohaterami" tej współczesnej martwej natury są zaprojektowane przez niego przedmioty z serii "Delft Blue" (oczywista inspiracja ceramiką z Delft). Na zdjęciu widać też "Soft Clock", złoty zegar zaprojektowany dla Moooi przez Kiki van Ejik .


Dla tej samej serii "Delft Blue" duet Wanders & Erwin wykonał jeszcze dwa inne zdjęcia w podobnej stylistyce. Oto martwa natura z dodatkami numer dwa i numer trzy. 

  

 

A przecież panowie z Moooi mogli pozostać przy takim zwyczajnej, promocyjnej fotografii serii "Blue Delft"... I tylko przedmioty na niej byłyby niepospolite. Jak wszystko, co tworzy Marcel Wanders. No dobrze, przyznam się na koniec, że jestem wielką fanką twórczości tego projektanta. Na pewno jeszcze nie raz pokażę coś z jego portfolio...

W Polsce markę Moooi reprezentują m.in. Atak Design w Łodzi Square Space w Warszawie.

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com