Styl motylkowy
7 marca 2014, 06:43


"Euphoria" - tak nazywa się ten elegancki parawan marki Koket. Rzeczywiście niektóre kobiety mogą wpadać w euforię na jego widok... Przedmiot jest bowiem z gatunku, który ja nazywam "sexy i glamour". Połączenie złota, czerni i motywów "neobarokowych" to jego znaki rozpoznawcze. 

Pokazuję na zdjęciach parawan w kolorze smolistej czerni, ale dostępna jest też wersja z fornirem hebanowym (nie widziałam, ale to musi być dopiero odlot!) W jednym i drugim przypadku na ciemnym tle lśnią delikatne, ażurowe motyle ze złoconego brązu. Czy nie przypominają wam elementów biżuterii? Ja od razu mam skojarzenia z misternie wykonaną broszką...

W ofercie firmy Koket są też inne przedmioty z motylami. Bardzo podobne jak te na parawanie "obsiadły" złoty żyrandol "Nymph". 


 

Koket to firma założona przez Amerykankę Janet Morais. Obecnie działa intensywnie nie tylko w Stanach, ale także w Europie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Rosji i Turcji. W ofercie Koket są meble, lampy, tkaniny i dywany. Wszystkie ceny ustalane są indywidualnie, bo przedmioty wykonywane są ręcznie, na zamówienie. Jak twierdzi założycielka firmy, nie zależy jej na podążaniu za trendami, ani tym bardziej na kreowaniu trendów. Ważne, żeby wzbudzać emocje, sprawiać ludziom przyjemność i dawać im poczucie posiadania czegoś niezwykle luksusowego. Parawan i żyrandol z motylami dobrze spełniają te założenia.

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com