Podłoga vintage
8 lutego 2014, 12:54

 

Moda na vintage trwa. Popularnością cieszy się wszystko, co autentycznie stare lub tylko sprawiające wrażenie starego. Dotyczy to także podłóg. W dobrym tonie jest posiadać parkiet, który wcale nie jest idealnie gładki, nie pachnie nowością, i nie wygląda jakby go cyklinowano i lakierowano tydzień temu. Byłam w kilku domach, gdzie właściciele celowo poddawali swoją NOWĄ drewnianą podłogę straszliwym męczarniom. Inni za niemałe pieniądze wynajęli profesjonalne ekipy, by wyręczyły ich w przysparzaniu podłodze cierpień... Wszystko po to, by szybko i sprawnie osiągnąć efekt starej, zużytej podłogi. To po prostu droga na skróty.
 

Innym pomysłem jest zakup desek podłogowych, które już w dniu zakupu wyglądają na posunięte w latach. Szwajcarska firma Bauwerk Parkett AG, producent dwuwarstwowych parkietów, znakomicie wyczuł trend i zaproponował kolekcję "Vintage Edition" (na zdjęciach).

 

 

Są to deski dwuwarstwowe, barwione, wykończone lakierem matowym.  Dostępne w 15 kolorowych wzorach i w dwóch wymiarach: 470 x 70 x 111 mm oraz 1450 x 70 x 111 mm. Wzory i desenie można ze sobą zestawiać, tworząc własne kompozycje. Zaletą tych podłóg jest ich niski próg cieplny - dzięki temu świetnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. 

 

 

Kolekcja powstała we współpracy z architektką Virginią Maissen. W Polsce podłogi "Vintage Edition" uhonorowano prestiżową nagrodą "Dobry Wzor" przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. 


Podłogi Baumwerk można u nas kupić w salonach Lares - firmy, która jest bezpośrednim importerem i dystrybutorem podłóg drewnianych KAHRS, Bauwerk Parkett, Timberwise, Junckers.

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com