Ponadczasowa elegancja
12 lutego 2014, 05:20
Projektant: Agnieszka Pudlik      Zdjęcia: Jerzy Malinowski     


 

Wnętrza domu na warszawskim Targówku wyglądały kiedyś całkiem inaczej. Więcej było pomieszczeń, mniej światła i przestrzeni. Nową aranżację zaproponowała Agnieszka Pudlik, projektantka i właścicielka salonów BBHome. Większość rzeczy, które pojawiły się w tej aranżacji, pochodzi właśnie z jej sklepów. Na przykład salon to w zasadzie ekspozycja kolekcji "Coco Paris".

 

 

Obecny styl domu nazwać można "ponadczasową elegancją". To idealny styl dla kogoś, kto nie jest zakochany w najnowszych trendach, ale też nie chce, aby jego dom przypominał scenografię do filmu historycznego. Wnętrza zaprojektowane przez Pudlik są na pierwszy rzut oka bardzo konserwatywne, tradycyjne, ale przecież także wygodne i dostosowane do współczesnego stylu życia. Zwróciłam uwagę na to, że w tym domu "wszystko pasuje do wszystkiego". Właściciele zawsze mogą samodzielnie zmienić wystrój. Bez lęku, że popsują całość. Bardzo ważna jest tak zwana baza, czyli drzwi podłogi, tapety, boazerie. Spójrzcie, jak piękna podłoga. Najlepiej widać ją w jadalni.

 

 

W uzyskaniu efektu spokoju i harmonii ogromną rolę odegrała paleta barw. Są to kolory neutralne, nie narzucające się. Mamy tu wszystkie odcienie szarości od bieli do czerni, mnóstwo kolorów piaskowych i w naturalnym kolorze drewna. Beże, brazy - tak, ale chłodne (to bardzo istotne, gdyż najczęściej w takich wnętrzach spotykamy zestawienie wielu odcieni brązów w ciepłej tonacji). Kuchnia jest czaro-biała, graficzna, a jednak nie ma w sobie nic z laboratorium, to zasługa "zmiękczających" ją detali w stylu angielskim. 

 

 

Jednym z ciekawszych rozwiązań w tym domu jest umieszczenie drzwi do łazienki gościnnej. Znajdują się one w holu wejściowym, dokładnie na przeciwko konsoli i lustra, między drzwiami szaf wnękowych. I są dokładnie TAKIE SAME  jak te właśnie drzwi. Dlatego nikt nie domyśla się, że w holu w ogóle jest jakieś wejście do łazienki. Albo inaczej: powstaje wrażenie, że do łazienki wchodzimy przez... szafę.

 

 

Bardzo podoba mi się łazienka na piętrze. Zwłaszcza, że projektantce nie było łatwo. Musiała zagospodarować przestrzeń ze skosami. Ostatecznie w "najtrudniejszym" miejscu stanęła piękna wanna Victoria+Albert.

 

 

Wyzwaniem była też sypialnia. Pomieszczenie jest bardzo wąskie, w dodatku niewysokie i też ze skosem. Projektantka zaproponowała, by za wezgłowiem łóżka umieścić lustra, w których odbijać się będzie okno usytuowane po przeciwnej stronie pokoju. Tym sposobem nie tylko uzyskała efekt optycznego powiększenia przestrzeni, ale i doświetliła pokój.

 

 

Agnieszka Pudlik tworzy wnętrza, posługując się rzeczami z oferty BBHome. Kto zna tę markę, ten wie, że można nią urządzić prawie cały dom. Owszem, zabraknie nam takich elementów jak armatura czy AGD. Ale wszystkie meble, dodatki, dekoracje można kupić w salonach BB Home lub zamówić w nowym sklepie internetowym. Można mieć pewność, że wszystkie będą "z tej samej bajki". 
 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com