>   Blog
Wielkanoc z Bombkarnią
23 marca 2015, 09:09
Zdjęcia: Zdjęcia: Anna Rygało, Konstancja Żak/Bombkarnia     


Niech was nie zwiedzie nazwa: Bombkarnia to nie tylko producent bombek choinkowych! To wyjątkowe miejsce, w którym przez cały rok powstają zachwycające, luksusowe ozdoby i dekoracje. Wszystkie tworzone ręcznie przez polskich artystów. Inspiracją zwykle jest folklor oraz sztuka polskiego baroku, ale - jak zobaczycie za chwilę - tradycyjne wzory bywają tylko punktem wyjścia dla nowoczesnych kreacji, zgodnych z aktualnymi trendami w wystroju wnętrz.

Za jego sukcesem Bombkarni stoi jej pomysłodawczyni i właścicielka, Małgorzata Ciszewska. To dzięki jej zaangażowaniu powstały pierwsze bombki promujące polską sztukę ludową. Za swoje największe osiągnięcie pani Małgorzata uważa współpracę z kancelariami premiera, prezydenta, sejmu i senatu.


Pochodzące z Bombkarni ozdoby były niejednokrotnie wręczane podczas spotkań dyplomatycznych, m.in. Barackowi Obamie, Nicolasowi Sarkozy’emu, czy patriarsze moskiewskiemu Cyrylowi I. Bombki z tzw. Kolekcji Ludowej można było podziwiać na choince ustawionej w brukselskiej siedzibie Europarlamentu podczas roku polskiej prezydencji. Ozdoby pochodzące z kolekcji Bombkarni dostępne są w firmowym sklepie, mieszczącym się na ul. Emilii Plater 47 w Warszawie, a także e-sklepie www.bombkarnia.pl. Można je także kupić w sklepach we Francji, Holandii i Hiszpanii. Właścicielka zapewnia, że jest w stanie zrealizować każde zamówienie, począwszy od indywidualnego projektu bombki, po jej opakowanie. 


O Bombkarni usłyszałam po raz pierwszy w okolicach Bożego Narodzenia. Nie zdążyłam wtedy podjąć tematu. Ale okazało się, że równie dobrym czasem na prezentację wyrobów jest Wielkanoc. Bombkarnia przygotowuje co roku dwie kolekcje: wiosenną i zimową. Zimą powstają ozdoby na choinkę, wiosną dekoracje wielkanocne. 

Oto kilka przykładów wielkanocnych jaj z kolekcji 2015. Oczywiście cała kolekcja jest o wiele bogatsza, ja wybrałam tylko te pomysły, które najbardziej mnie urzekły. Obejrzyjcie koniecznie wszystkie i przeczytajcie ten artykuł do końca, bo czeka na was niespodzianka!

 


UWAGA KONKURS!

Dla trzech osób, które wezmą w nim udział, mam szklane, ręcznie zdobione jajka z Bombkarni widoczne na zdjęciach PONIŻEJ. Prawda, że wspaniałe? Są duże (mają po kilkanaście centrymetrow wysokości) i bardzo precyzyjnie ręcznie dekorowane. Będą niepowtarzalną ozdobą wielkanocnego stołu.

NAGRODY


ZASADY

Przyślij na mój adres mailowy ewa.mierzejewska@ewaiwnetrze.pl lub napisz pod tym postem odpowiedź na pytanie: "Jaki tytuł nadał(a)byś kolekcji szklanych jaj, które są do wygrania w tym konkursie?"

Odpowiedź musi być krótka. E-maile proszę tytułować "Konkurs z Bombkarnią".

Spośród odpowiedzi wybiorę trzy, których autorów nagrodzę parami (2 szt.) szklanych jaj. 

 

ZRÓB TO TERAZ

Spiesz się, jest mało czasu! Odpowiedzi przyjmuję do środy 25.03 (włącznie, czyli do północy). Rozwiązanie konkursu już 26.03 na moim facebookowym profilu www.facebook.com/ewaiwnetrze

 

Zdjęcia: Anna Rygało, Konstancja Żak/Bombkarnia. Aranżacje: Figaro Interior Concept Store

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com