>   Moda na...
Gorąco polecam
26 maja 2014, 10:49


Modna łazienka: z czarną ceramiką, białą podłogą z żywicy i niemal niewidoczną strefą prysznica. W łazience wysportowany pan. A za plecami pana? Kolejny modny gadżet: czarny, płaski grzejnik. Tu w wersji z żółtymi relingami. Czy wiecie, że ten grzejnik to polski projekt? Jeden z najnowszych produktów firmy Instal Projekt. Naprawdę mi się podoba i chcę go pochwalić. Jest za co.

Najpierw parę zdań o Instal Projekt, bo to nazwa, którą radzę zapamiętać. Rodzinna firma Instal Projekt powstała w 1979 roku. Dziś to znaczący producent grzejników, suszarek i grzałek elektrycznych. Słynie z innowacji - na koncie ma 130 patentów i 50 nagród - oraz rozmachu w działaniu. Eksportuje swoje produkty do 19 krajów! Te cyfry oczywiście imponują, ale dla mnie osobiście ważne jest to, że Instal Projekt współpracuje z projektantami form przemysłowych. To świetne wsparcie dla naszego wzornictwa i doskonały, inspirujący przykład dla innych firm. Dowód, że warto inwestować w "wartość dodaną", czyli ciekawy design, bo to się po prostu opłaca.

Ale wróćmy do grzejnika. Jest tradycyjnym grzejnikiem centralnego ogrzewania. Nosi nazwę "Indivi New" i jest gładką, prostokątną taflą. Białą lub czarną. Może wtopić się w tło, stając się przedmiotem mało widocznym, lub przeciwnie, wybić się z tła na zasadzie kontrastu i wzbogacić wnętrze jako kolejna plama barwna. 


Do tego modelu grzejnika dołączony jest specjalny mazak (biały lub czarny), którym można pisać po jego powierzchni. W kuchni zostawiamy listę zakupów lub spraw do załatwienia, w innych częściach domu rysujemy to co pasuje do naszego nastroju. To co napiszemy, łatwo się ściera. Myślę, że dzieci mają świetną zabawę. Fajnie jest pisać po takiej tablicy...
 


Możemy wyposażyć grzejnik w relingi, których kolor warto dopasować do otoczenia. Wtedy mamy na czym zawiesić i oko, i mokry ręcznik...


Mnie najbardziej podoba się jednak wersja lustrzana. Proszę, oto dwa w jednym: grzejnik i zwierciadło. Ładne, ciepłe, funkcjonalne. Pamiętajmy, że lustro zawsze optycznie powiększa przestrzeń, w której się znajduje.
 

 

Model "Indivi New" został finalistą konkursu "Dobry Wzór 2012" organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. To najbardziej prestiżowa polska nagroda w dziedzinie designu. Uważam, że jury miało rację, doceniając ten produkt. Widziałam oczywiście ten produkt "na żywo" i... nie widziałam jego słabych punktów. Ale może nieuważnie patrzę? Czekam na wasze komentarze.

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com