Dobre, bo włoskie
17 kwietnia 2014, 03:06

 

Przemierzając hale wystawowe podczas mediolańskiego Salone del Mobile 2014 trudno było nie zauważyć wielkich stoisk, czy raczej pełnowymiarowych pawilonów należących do znanych włoskich firm meblowych. Urządzane są w nich całe mieszkania, i to na imponujących metrażach. Jednym z takich megastoisk była ekspozycja firmy Alivar. Przyciągnął mnie do niej niezwykle piękny mebel... Nie, poczekajcie, to wcale nie była kanapa!
 

Najpierw zachwycił mnie widoczny już od wejścia wysoki ażurowy regał. Piękny! Może stać przy ścianie albo na środku salonu. Ma mnostwo szufladek, szafeczek i półeczek, a jednak jest bardzo lekki. Tuż obok zobaczyłam fajny fotel, który pozytywnie przeszedł mój osobisty test - okazał się nadzwyczaj wygodny. Oto moje własne zdjęcia, zrobione w stanie kompletnej euforii smarfonem Sony Xperia Z:

 


Jak się potem okazało, oprócz regału "Diesys" i fotela "Carol" Alivar zaprezentował też kilka innych ciekawych nowości. Oczywiście były też kanapy. Jedną z nich była ta o nazwie "Land". Pokryta skórą w kolorze orzechowym (supermodny odcień!), z wysokimi oparciami i miękkimi poduchami, w których można się zatopić...

Gdybym teraz, po przejściu wielu targowych stoisk z meblami tapicerowanymi, miała powiedzieć komuś na pytanie "Jakie kanapy są teraz najmodniejsze?", chyba pokazałabym mu właśnie "Land". Taka skóra, taki kolor i taka konstrukcja.
 

 

Ładne są też nowe stoliki z serii "Sax". Mogą być kwadratowe lub okrągłe, mogą mieć też różne wysokości. Ważne, żeby każdy z nich miał pod blatem dodatkową półkę - na czasopisma, książki czy tablet. Blaty wykonane są z drewna, marmuru lub lakierowanej płyty.

 

 

Odkąd ponad dziesięć lat temu dyrektorem artystycznym i głównym projektantem Alivara został architekt Giuseppe Bavuso, trwa intensywny rozwój tej firmy. Do kolekcji mebli do wnętrz prywatnych (Home Project) najlepiej chyba pasuje określenie: elegancki minimalizm. Wysokiej jakości wzornictwo, równie dobre materiały i perfekcyjne wykonanie - do tego dążą wszyscy, ale nie wszystkim się udaje... Dla mnie Alivar to jedna z tych marek, które najlepiej odzwierciedlają "styl włoski" we współczesnych wnętrzach. 

Meble Alivara w Polsce  oferują m.in. Forma Deco Art oraz Living Concept.


 

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com