Macaroni Tomato
14 kwietnia 2014, 11:02
Zdjęcia: Adam Sobolewski (1-4), Ewa Mierzejewska (5-8) - smartfonem Sony Xperia Z     


Wnętrze Macaroni Tomato, butiku z elegancką odzieżą męską (a nie z makaronem i pomidorami...) zaprojektowali jego właściciele. Podoba mi się w nim to, że bardziej przypomina wnętrze domu niż sklepu. Jest ciepłe, przytulne, bezpretensonalne. Podziwiam twórców projektu za umiejętne zaplanowanie przestrzeni, w której zmieścić musieli wiele funkcji: ekspozycji ubrań, miejsca do odpoczynku i pogawędki, przebieralni, przymierzalni itd. 
 

 

W butiku można kupić doskonałej jakości marynarki, buty i inne części męskiej garderoby - gotowe lub szyte na miarę. Wystrój wnętrza jest spójny z proponowaną klientom stylistyką ubrań. To ponadczasowa elegancja w stylu włoskim. Dominuje motyw tkaniny w kratę. To naturalne nawiązanie do oferty slepu. Krata pokrywa nie tylko dwuosobową kanapę stojącą pośrodku, ale też niektóre ściany. Dodatkową ozdobą ścian są oprawione, czarno-białe fotosy ze starych filmów. Oto przebieralnia.

A tutaj kilka zdjęć, które zrobiłam sama podczas uroczystego otwarcia sklepu. Manekin przy wejściu dobrze prezentuje styl proponowany klientom. Świetnie wygląda ściana z krawatami. Z różnobarwnych tkanin powstała malownicza kompozycja.
 


Jak widać na załączonych obrazkach, wystrój został dopracowany w najmniejszych detalach. Po lewej - jedna z poduszek na kanapie. Po prawej: Sean Connery w roli Bonda. Ikona stylu i inspiracja dla potencjalnych klientów. Uwielbiam oglądać te stare "bondy" właśnie ze względu na ponadczasową elegancję głównego bohatera...
 

Butik Macaroni Tomato powstał z potrzeby serca. A ściślej, z potrzeby dwóch serc, bo założyli i prowadzą go wspólnicy: Tatiana Hrehorowicz i Wojciech Szarski.

Ona jest doradcą wizerunku, stylistą, kostiumografem, ekspertem w dziedzinie stylu i etykiety ubioru. Przez wiele lat współpracowała przy kreowanou wizerunku gwiazd polskiegio showbiznesu. Ma własny blog dla kobiet na temat klasycznej elegancji: www.clascivaleria.blogspot.com. On jest autorem poczytnego bloga dla panów www.macaronitomato.blogspot.com.  Od czterech lat pisze o klasycznej elegancji, stylu i krawiectwie miarowym. Teraz otworzyli butik w Warszawie na ul. Rozbrat 22. 

 
KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com