>   Wydarzenia
Lustro czy stół?
30 marca 2014, 10:34


 

Już za tydzień w Mediolanie rozpoczną się największe w Europie targi mebli - Salone del Mobile. Będzie to trwające kilka dni święto designu, podczas którego producenci z branży wnętrzarskiej zaprezentują swoje nowości na najbliższy rok. Większość firm trzyma w tajemnicy informacje o premierach. Ale są wyjątki. Należy do nich firma Glas Italia. Już teraz zapowiada, że na targach pokaże stół zaprojektowany przez Tokujina Yoshiokę.

Tokujin Yoshioka to - obok innego Japończyka, Nendo - najbardziej ceniony współczesny designer z Kraju Kwitnącej Wiśni. I w ogóle jeden z najsłynniejszych żyjących projektantów. Natomiast Glas Italia to jedna z najlepszych włoskich marek meblowych. Jej specjalizacją są przedmioty ze szkła (więcej o tej firmie pisałam tutaj). Nic dziwnego, że stół Yoshioki również jest szklany. W tym przypadku szkło jest półprzezroczyste i ma właściwości lustra. 

 

 

Bezpośrednim pretekstem do nawiązania współpracy Glas Italia z Yoshioką było opracowanie przez włoskiego producenta nowej techniki cięcia szkła. Dzięki temu przedmiot działa nie tylko jak lustro, ale także jak pryzmat. Powierzchnia szkła przypomina natomiast krystalicznie czystą wodę.

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com