>   Wydarzenia
Szansa dla studentów
27 marca 2014, 06:14

Spieszę donieść wszystkim zainteresowanym, że już trwa edycja 2014 konkursu Electrolux Design Lab. Mogą wziąć w nim udział studenci i absolwenci wzornictwa oraz kierunków technicznych. Organizatorem jest firma Electrolux, znany producent sprzętów gospodarstwa domowego. 

O co chodzi w tym konkursie? Młodzi projektanci tworzą innowacyjne projekty na zadany przez organizatora temat. W tym roku hasłem przewodnim jest "Tworzenie zdrowych domów". Jury poszukuje niezwykłych pomysłów na produkty, akcesoria i usługi w trzech obszarach tematycznych: "Kulinarne przyjemności", "Pielęgnacja materiałów", "Oczyszczanie powietrza".

Aby wystartować w konkursie, uczestnicy powinni przedstawić na stronie http://www.electroluxdesignlab.com/2014/register/step-1 opis swojego projektu, szkic oraz korzyści płynące z jego zastosowania. Zostało mało czasu - tylko do 6 kwietnia!

Konkurs jest międzynarodowy i kilkuetapowy. Główną nagrodą, oczywiście oprócz prestiżowego tytułu, jest 5 tysięcy euro i półroczny staż w jednym z ośrodków projektowania Electrolux. Druga i trzecia nagroda to odpowiednio: 3 i 2 tysiące euro. Natomiast projektant, który zyska największe uznanie w głosowaniu internautów, otrzyma tysiąc euro. 

Elektrolux Design Lab przyciąga studentów z całego świata. Do zeszłorocznej edycji zgłosiło się ponad 1700 uczestników z 60 krajów. Do półfinałówej dwudziestki zakwalifikowała się wtedy Małgorzata Blachnicka, która zaproponowała oddychający panel okienny "Atem". W roku 2012 wygrał Polak, Janek Ankiersztajn, z projektem "Aeroball". 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com