>   Zjawiska
Królewska gra
14 marca 2014, 04:11


Ten niezwykły zestaw do gry w szachy powstał z okazji 250. rocznicy powstania firmy Baccarat. Pisałam o niej (przeczytaj tutaj oraz tutaj), więc przypomnę tylko, że nazwa Baccarat to symbol ponadczasowej elegancji, luksusu i prawdziwego mistrzostwa w produkcji dekoracyjnych wyrobów ze szkła i kryształu. 

Dawniej firma była dostawcą naczyń, zwierciadeł i żyrandoli dla królewskich i cesarskich dworów. Obecnie dla Baccarat pracują najlepsi światowi designerzy. Jednym z nich jest Japończyk Nendo. To bardzo, bardzo gorące nazwisko w świecie wzornictwa. W jego studio projektowym powstają rzeczy niezwykłe. Moim zdaniem często mają w sobie coś magicznego, jakiś nastrój tajemnicy... Na pewno napiszę o Nendo jeszcze niejeden raz. Na razie pokazałam jeden z jego projektów z zeszłego roku (zajrzyj tu).

A zatem - to nie przypadek, że szacowny Baccarat zaprosił do współpracy przy obchodach swojego jubileuszu właśnie z Nendo. Zaprojektował on zestaw do gry w szachy: planszę i figury ze szkła kryształowego. 


Figury białe są całkowicie przezroczyste. Zwróćcie uwagę na ich kształty: są inspirowane "koroną króla", "rąbkiem szaty królowej" oraz "mitrą biskupią".

 

Figury ciemne są w kolorze "nocnego nieba".

 

Każda z figur jest wykonywana ręcznie, poprzez precyzyjne cięcie. Jeden zestaw wymaga 200 godzin pracy.  Seria jest limitowana: powstało tylko 50 zestawów! 

Przedstawicielem Baccarat na Polskę jest Galeria Niuans.

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com