>   Agd
Cicha moc
11 marca 2014, 11:45

Rowenta Silence Force Extreme - przyznacie, że to dość rozudowana nazwa, ale najwyraźniej marketingowcy Rowenty chcieli w niej zawrzeć wszystkie najważniejsze cechy nowego produktu. "Silence" - czyli cisza. Bo podobno to najcichszy odkurzacz na świecie. Zdaniem jego twórców, odkurzając nim, można jednocześnie słuchać muzyki lub oglądać film. Z tym filmem to bym nie przesadzała... Ale skoro odkurzacz emituje hałas na poziomie 62 dB, to znaczy tyle, co spokojna rozmowa, jakąś muzykę da się w tle usłyszeć..
 

"Force Extreme" - ekstremalna moc. Według informacji producenta urządzenie ma wyjątkową siłę ssania, która pozwala na szybkie i skuteczne pozbywanie się kurzu. Udoskonaleniu uległa konstrukcja silnika, usprawnieniu - przepływ powietrza. Dodatkowo odkurzacz wyposażono w zwrotny wąż z ergonomicznym uchwytem, wbudowaną szczotkę i mechaniczny regulator siły ssania. Zainstalowano w nim także antyalergiczny filtr HEPA.
 

Linia odkurzaczy Rowenta Silence Force Extreme została uhonorowana międzynarodową nagrodą za dobry design: zdobyła Red Dot w kategorii Agd. Cichą pracę potwierdziły testy niemieckiego instytutu badawczego SLG Prufung und Zertifierung GmBH.

Polecam naprawdę film z prezentacją możliwości odkurzacza. Obejrzycie go na http://www.youtube.com/watch?v=t9zBdAxLkbU

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com