Nowa klasyka Fendi
17 lutego 2014, 11:31


 

"Artu" - najnowsza sofa z kolekcji Fendi Casa. Zaprojektowana przez Thierry'ego Lemaire'a. Dostępna w aksamicie lub nubuku. Bardzo niska i głęboka, z oryginalnymi nóżkami. Na pierwszym planie: stolik kawowy "Ginevra" tego samego projektanta. Wykonany z hebanu i szczotkowanego brązu. W obu tych meblach można w niej odnaleźć wszystkie cechy charakterystyczne dla marki Fendi Casa.

W branży modowej Fendi jest synonimem luksusu. Nie inaczej jest z Fendi Casa w świecie wnętrz. Meble tej włoskiej marki są niezwykle eleganckie, ponadczasowe, ich design opiera się przemijającym trendom. Z jednej strony mają formy bardzo nowoczesne, z drugiej - klasyczne. Są jak doskonale skrojony kaszmirowy płaszcz, na który warto wydać majątek, bez obawy, że za rok wyjdzie z mody.

Poniżej: stół "Star". Ten mebel również zaprojektował Thierry Lemaire. Obiekt bardzo rzeźbiarski, ciekawy z każdej strony i pod każdym kątem. Blat spoczywa na jednoelementowej podstawie. Materiały: brąz oraz pasiasty heban (Macassar Ebony).


 

Bardzo ciekawy jest kształt kanapy o nazwie "Cocoon". Istotnie wygląda, jak otulający człowieka kokon. Jakby  "obejmowała" siedzącego. To jeden z istotnych trendów we współczesnych wnętrzach: meble mają zapewnić nam poczucie intymności, bezpieczeństwa.
 


 

Dużo uwagi poświęca się w Fendi Casa jakości materiałów i starannemu, rzemieślniczemu wykonaniu mebli. W tym celu odświeżane bywają stare metody produkcji. Na przykład aksamitne tapicerki wykonywane są ręcznie na warsztatach tkackich - wydajność takiego procesu to nie więcej niż metr tkaniny w ciągu jednego dnia. Daje to jakość nieporównywalną z masowo produkowanymi materiałami.

Takim welwetem pokryta jest m.in. sofa "Fabourg". Miękka i opływowa, zniewalająco wygodna poprzez zastosowanie specjalnie wyprofilowanego oparcia i poduch do kompletu (o modzie na kanapy z poduszkami przeczytasz tutaj).
 


Więcej informacji na temat marki Fendi Casa na stronie:  www.luxuryliving.it

 

 
KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com