>   Blog
Złoty Potok Park
11 maja 2020, 10:19

Złoty Potok Park to kameralne luksusowe miniosiedle usytuowane w otulinie parku krajobrazowego w Bielsku Białej. Dla mnie to perełka. Niewielki deweloper wybudował na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych tylko pięć willi. Każdą z nich wkomponował w otoczenie z mistrzowską precyzją. Powstało w ten sposób kameralny kompleks mieszkalny z wszelkimi nowoczesnymi udogodnieniami, oferujący jednoczesnie atmosferę sielskiej posiadłości. Życzyłabym sobie, aby takich projektów powstawało u nas więcej. 

Zespół 5 willi obejmuje 7 lokali mieszkalnych o powierzchni od 130 do 340 m2. W tym są trzy wille jednorodzinne oraz cztery apartamenty. Kompleks jest terenem zamkniętym, posiada wewnętrzną drogę dojazdową łączącą budynki z ulicą Ks. Brzóski. Wysoki standard infrastruktury telekomunikacyjnej umożliwia wprowadzenie inteligentnego zarządzania bezpieczeństwem i pełnego monitoringu strefy wjazdu na teren nieruchomości.

 

 

Modernistyczne wille o prostej, nowoczesnej architekturze, płaskich dachach i dużych przeszkleniach to marzenie zwłaszcza dla osób, które pracują dużo i żyją szybko. Zresztą każdy z nas che teraz znaleźć w domu swoją oazę spokoju. Wnętrza willi są jasne i komfortowe. Dzięki dużym przeszkleniom zaciera się granica pomiędzy wnętrzem a ogrodem. Nowoczesna forma idzie w parze z prostotą materiałów. Beton, szkło i drewno doskonale wpisują się w otoczenie. Elewacja domów pokryta jest białym i szarym tynkiem połączonym z okładziną z naturalnego kamienia.Domy w Złotym Potoku zlokalizowane są na działce o dużym spadku terenu, dlatego możliwe było wykształcenie dwóch niezależnych poziomów wokół budynków: strefy zielonej na poziomie parteru oraz strefy komunikacji na poziomie przyziemia, gdzie zaprojektowano strefy wejścia i wjazdy do garaży. Takie rozwiązanie poprawia komfort życia mieszkańców i chroni ich prywatność.

Naturalnie zadrzewiony teren jest malowniczo położony w otulinie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. To wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja. Z jednej strony dojazd do miasta i dróg ekspresowych jest bardzo szybki, z drugiej - można na co dzień korzystać z walorów pobliskich gór. Bezpośrednie sąsiedztwo lasów gwarantuje nie tylko dobre powietrze i dostęp do wody z pobliskiego źródła w Straconce, ale stanowi również świetną bazę wypadową na szlaki turystyczne, piesze i rowerowe.

Osiedle nie jest jeszcze zamieszkane, trwa sprzedaż domów i apartamentów. Czego warto pozazdrościć przyszłym właścicielom? Na pewno pięknej lokalizacji i nieustannego kontaktu z przyrodą. Kameralnej atmosfery. Eleganckiej i funkcjonalnej architektury. Poza tym będą oni mogli korzystać ze wszystkich udogodnień typowych dla małego osiedla, takich jak kompleksowe zarządzanie terenami zielonymi czy utrzymywanie porządku, bez rezygnacji z własnej przestrzeni rekreacyjnej i ochrony prywatności.


Więcej informacji oraz dane kontaktowe na stronie: https://zlotypotokpark.pl/

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com