>   Blog
CENNE, BO POLSKIE, VOL. 2
18 września 2019, 10:17

Po raz pierwszy wystawę "Cenne, bo polskie" zorganizowałam na targach wnętrz Warsaw Home w ubiegłym roku. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i przyniosło oczekiwane efekty. Dlatego teraz zapraszam na jego drugą odsłonę. Przypominam, że celem wystawy jest promocja luksusowych polskich marek. Na wystawie prezentuję wyłącznie produkty wytwarzane przez małe, rodzinne firmy, na indywidualne zamówienie lub w limitowanych edycjach, tradycyjnymi metodami rzemieślniczymi lub przeciwnie - za pomocą wysoko zaawansowanych technologii. Wybór eksponatów jest absolutnie subiektywny. Niektóre marki wybrałam w tym roku po raz drugi, by pokazać, że mają w portfolio także inne, nowe produkty.
 

W tym roku na wystawie  "Cenne, bo polskie, vol.2"​ zobaczycie dwadzieścia siedem wyjątkowych marek z segmentu premium. Oto one (w kolejności alfabetycznej):

1. Aldebaran

www.bitronao.pl, www.aldebaran-furniture.com

Twórcą tej marki meblowej jest Marcin Woldański, projektant wnętrz i mebli na zamówienie. Aldebaran Furniture oferuje nieograniczone możliwości tworzenia oryginalnych mebli. To rewolucja w meblarstwie, unikatowa na skalę światową. Podobnie jak w naturze, nie ma tu kątów prostych. Dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów udało się stworzyć meble funkcjonalne, będące zarazem oryginalną dekoracją.

2. Art And Craft Italian and French Antique Design

www.artandcraft.pl

Galeria Art and Craft Italian and French Antiques Design zyskała już renomę w wielu krajach Europy. W jej pracowni powstają najwyższej jakości niepowtarzalne meble, tapety, obrazy, pościel i przedmioty użytkowe, będące owocem fascynacji sztuką barokową i rokokową.

3. ARTespresso (Karolina Szeląg)

www.karolinaszelag.eu

Celem Karoliny Szeląg, właścicielki marki, jest łączenie szlachetnego rzemiosła ze sztuką i tworzenie rzeczy unikatowych, skierowanych do klientów ceniących wysoką jakość estetyczną przedmiotów. Filiżanki ARTespresso Karolina Szeląg stworzyła z myślą o ceremonii picia esencjonalnego espresso.

4. Baranska Design

www.baranskadesign.com

Prace Edyty Barańskiej są znane w Mediolanie, Nowy Jorku, Dubaju i Londynie, obecne są m.in. w stałej ekspozycji Muzeum Narodowego w Warszawie. Artystka została nagrodzona w tym roku w Mediolanie za kolekcję mebli i lamp artystycznych ze szkła. Tworzy autorskie kolekcje obrazów, mebli i lamp ze szkła artystycznego.

5. Creadoor

www.creadoor.pl

Produktem wiodącym marki Creadoor są Zintegrowane Zabudowy Ścienne wykonane pod wymiar. Zwieńczeniem dzieła jest wykonanie grafiki przy użyciu unikalnej technologii plazmowej. Jako jedyna marka na rynku wnętrzarskim Creadoor oferuje grafikę 3D na swoich produktach. Wzory przygotowywane są przez grafików-artystów.

6. Czarnecka-Chavanne (Sarmatia Trading)

www.czarnecka-chavanne.com,

www.sarmatiatrading.pl

Polsko-francuski duet artystów plastyków, proponujących unikatowe kreacje oraz wyrafinowane obrazy graficzne. Ich wzory wykorzystane zostały do dekoracji butików Diora, Hermesa, Christiana Louboutin. Wydruk grafiki na różnego rodzaju powierzchniach i materiałach pozwala na ich oryginalne aplikacje w wielu projektach dekoracyjnych.

7. Double Room

www.doubleroom.pl

Murale marki Double Room to niezwykle wyraziste i niepowtarzalne wzornictwo. W portfolio marki znajduje się szeroka gama dzieł tworzonych przez artystów - doświadczonych ilustratorów. Każdy produkt dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb klienta.

8. Dyle Furniture

www.dylefurniture.com

Marka założona przez Michała Konarzewskiego, Daniela Ciska i Jarosława Ciska.  Wartości firmy to najwyższa jakość materiałów, ręczne wykonanie, prostota i nowoczesny design. Każdy mebel jest unikatowy, ma tabliczką znamionową z podpisami twórców, numerem seryjnym oraz certyfikatem autentyczności.

9. FORESTILE

www.forestile.pl/

Rodzinna firma stworzona przez Joannę i Grzegorza Jezierskich z głębokiej pasji i zamiłowania do drewna. Zespół tworzą wysokiej klasy specjaliści, którzy od ponad dwóch dekad oferują najwyższej jakości podłogi.

10. FREZO Wall Design

www.frezo.pl

Ekskluzywna marka dekoracyjna z produktami inspirowanymi polską sztuką lat 50, 60 i 70. W jej ofercie znajdziecie m.in. tapety i tkaniny będące adaptacjami malowideł ściennych, zdobiących wnętrza restauracji, kawiarni, hoteli i sanatoriów z tamtego okresu.


11. KATARZYNA OLECHNICKA (FREZO)

www.olechnicka.eu

www.frezo.pl

Katarzyna Olechnicka-Śliwińska jest artystką, specjalizującą się w sztuce użytkowej, głównie w ceramice z glin plastycznych. Podstawą jej oferty są unikatowe obiekty użytkowe i ozdobne, przeznaczone zarówno do wnętrz, jak i do ogrodów. Dla marki FREZO (patrz wyżej) stworzyła wyjątkową kolekcję ceramiki.
 

12. Go.Ce

www.gocedesign.com

Marka meblowa powstała w 2018 roku. Właścicielami są RC Design sp. z o.o. - producent ekskluzywnych mebli na zamówienie oraz Studio Gomez, a Hernan Gomez jest głównym kreatorem. GO.CE Design powstało z myślą o ludziach odważnych, którzy poszukują czegoś całkowicie nowego, poza kanonami.

13. Green Home Design

www.greenhomedesign.eu

Jedyna na świecie firma produkująca drewniane baterie łazienkowe i kuchenne. Baterie wykonywane są ręcznie, każda jest inna ze względu na niepowtarzalność naturalnego materiału.

14. inneLUSTRA

www.innelustra.pl

Autorska pracownia luster założona przez Annę Żak, absolwentkę projektowania szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie szkła oraz łączenie rozmaitych technik pozwala jej realizować niebanalne projekty.

15. Iva Białopiotrowicz

www.whiteshirtart.com

Artystka malarka. Tworzy sztukę pozytywną, a jej obrazy - pełne dobrej energii, światła i zharmonizowanych kolorów - są idealną dekoracją wnętrz. Ulubionym motywem są skrzydła oraz złote ptaki.

16. Iwona Kosicka Design

www.circleswing.com

Projektantka Iwona Kosicka tworzy przedmioty o ponadczasowej formie, wysokiej jakości i tylko z naturalnych surowców. Wykonawców mebli i dodatków znajduje w małych, rodzinnych firmach.

17. Joanna Roszkowska Abstract Art

https://www.jroszkowska.com/

Artystka, która tworzy rzeźby ceramiczne oraz obrazy, wykorzystując własne techniki malarskie, w tym malowanie rdzą. W jej twórczości ceramika i malarstwo przenikają się i uzupełniają. Każda z prac Joanny Roszkowskiej jest także znakomitą, unikatową dekoracją wnętrza.

18. Milagro by Maciej Zień

www.molagrolighting.eu

Kolekcja lamp stworzona przez słynnego polskiego projektanta mody Macieja Zienia. MILAGRO to firma, która powstała z pasji do tworzenia rzeczy pięknych i użytecznych zarazem. Stawia na rozwiązania świetlne najwyższej jakości, innowacyjną technologię i unikatowy design.

19. PAP DECO ®

www.papdeco.com

Rodzinna firma (właścicielami są Piotr Papliński i Marcin Papliński), będąca pionierem mosiężnych dekoracji ściennych i uchwytów meblowych wykonanych tradycyjną metodą odlewniczą.

20. Raw Decor

www.rawdecor.pl

Firma stworzona z miłości i pasji do mozaiki. Prowadzona jest przez kuzynostwo: Małgorzatę Wegner i Piotra Nagaduś, którzy wskrzesili rodzinną tradycję (ich dziadek miał po wojnie własną kaflarnię). Od kilku lat Raw Decor z podbija rynek ceramiki łazienkowej, także za granicą.

21. Styrylska Design

www.styrylskadesign.com

Markę stworzyła Oliwia Styrylska. Dzięki autorskiej technice barwienia żywicy epoksydowej, przedmioty jej projektu uzyskują unikatowy charakter. Tworzy tace dekoracyjne, obrazy i meble.

22. SVAROG Furniture

www.svarogdesign.com

Meble z półki premium, których rzeźbiarskie formy podnoszą rangę wnętrza, nadają mu wysmakowanego charakteru. To połączenie nowoczesnej myśli projektowej z symboliką kultury słowiańskiej. Wzornictwo czerpiące z tęsknoty za prostotą świata legendy i baśni.

23. Unique Wood Design

www.uniquewood.pl

Firma wywodząca się z rodzinnej tradycji stolarskiej i szkutniczej. Dzięki opracowaniu innowacyjnej technologii impregnacji, wytwarza oryginalne, drewniane produkty do łazienek: wanny i umywalki.

24. Valevsky Home Jewerly

www.valevsky.com

Niewielka firma rodzinna, producent designerskich stolików, lamp i dodatków. Każdy element wykonywany jest ręcznie przez mistrzów rzemiosła według projektów Kingi Valevsky.

25. Vima Collection (Sarmatia Trading)

www.vimacollection.pl, www.sarmatiatrading.pl

Priorytetem Sarmatia Trading jest oferowanie produktów awangardowych, rzemieślniczych, dopracowanych w detalach i wysokiej jakości. Firma stawia na naturalne materiały, wygodę i niepowtarzalność. Precyzja wykonania, kunszt, oryginalne wzornictwo i naturalna skóra - to główne cechy, które charakteryzują dywany z luksusowej kolekcji Vima Collection.

26. 4concepts

www.4concepts.pl

Marka 4concepts stworzona została przez Touch Point Sp. z o.o. - firmę rodzinną, posiadającą wieloletnią tradycję w budowie pieców szklarskich i w produkcji szkła użytkowego. Podstawy lampy 4concepts produkowane są przez polskich rękodzielników - hutników szkła - metodą ręcznego formowania gorącej masy szklanej.

27. 7 razy ładniej

www.7razyladniej.pl

"7 razy ładniej" powstało w 2001 roku i od tej pory działa nieprzerwanie. Ma w swojej ofercie dekoracje okienne, głównie zasłony, firany i rolety rzymskie. Sprzedaje również dywany, robi abażury i lampy. Ma zawsze mnóstwo pomysłów!

 

Przyjdźcie na wystawę i zobaczcie, co potrafią stworzyć ludzie, którzy nie boją się spełniać marzeń!


 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com