>   Blog
Przestrzeń Inspiracji Gala Collezione
22 czerwca 2019, 09:48

11 czerwca Gala Collezione otworzyła w Warszawie Przestrzeń Inspiracji. Połączenie salonu ekspozycyjnego z konceptem kreatywnym przyciągnęło tego wieczoru wielu gości. Miałam zaszczyt i przyjemność prowadzić to wyjątkowe wydarzenie.

Przestrzeń Inspiracji ma służyć zarówno sprzedaży, jak i cyklicznym spotkaniom. Mają się tu odbywać warsztaty i wykłady dla architektów. Zaprojektowany przez Agatę Kotowską obiekt powstał przy ul. Suchodolskiej 2 na warszawskim Grochowie, a przekształcony został ze starego sklepu spożywczego spółdzielni Społem. Metamorfoza okazała się trudna, lecz nadzwyczaj udana. Uważam, że może być zakomitą inspiracją dla innych właścicieli salonów z wyposażeniem wnętrz.

Wnętrze Przestrzeni Inspiracji jest obszerne, funkcjonalne i ładnie zaaranżowane. Wypełniają je meble wypoczynkowe Gala Collezione: zestawy modułowe, sofy, fotele, szezlongi i krzesła. Tak bogata oferta pokazuje, z jak wszechstronną i silną marką mamy do czynienia. O jej początkach podczas wieczoru otwarcia opowiedział prezes Wojciech Hoffmann. To od niego dowiedziałam się, że Gala Collezione ma już osiemnaście lat, i że twórcami marki byli on i jego wspólnik Ireneusz Pawłowski.


Na zdjęciu: prezes Gala Collezione Wojciech Hoffmann i ja

Kazimierz Banulski, właściciel Autoryzowanego Salonu Meblowego Gala Collezione, w którym zlokalizowana jest Przestrzeń Inspiracji, zdradził za to kulisy powstawania tego miejsca. Mówił o pomyśle na stworzenie salonu o unikalnej atmosferze i o profesjonalnym doradztwie, na które można liczyć podczas zakupu mebli. Zgromadzeni goście chętnie testowali dostępne w salonie zestawy, w tym również kolekcje, które dopiero pojawią się na rynku.

Nie zabrakło rozmów o designie, ciekawym wzornictwie, nowych technologiach, podnoszących komfort użytkowania mebli i… modzie.  Gościem specjalnym wydarzenia był Jacek Szawioła, stylista znany z programu "GoggleBox. Przed telewizorem". Na zakończenie wieczoru goście wzięli udział w konkursie z wartościowymi nagrodami. A to wszystko przy muzyce na żywo DJ Seba Skalskiego, pysznych przekąskach z restauracji Kręglickich i lampce wina.


Na zdjęciu: moja rozmowa na scenie z Justyną Roźniakowską z Gala Collezione

Partnerami medialnymi wydarzenia byli: Homebook, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Magazif, Nowy Magazyn, Hotelarz, Archimania, InfoArchitekta, MieszkaniezPomysłem, Ewa i Wnętrze, Designteka, Viva Dom.

Więcej informacji o meblach Gala Collezione na stronie: https://www.galameble.com/

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com