>   Moda na...
Dedon znowu zachwyca
7 kwietnia 2019, 09:11


Kolekcja BREA DEDON

Ranga  outdoorowych aranżacji w ostatnim czasie bardzo wzrosła. Ogrody, tarasy i balkony przestały być już miejscami, do których trafiają przypadkowe meble. Zapragnęliśmy, by sofy i fotele ogrodowe wyglądały równie atrakcyjnie jak te przeznaczone do wnętrz naszych domów. Pisałam już o tym zjawisku cztery lata temu (polecam: "Podniebne salony") i zdania nie zmieniłam:) A jedyne, co się od tamtej pory zmieniło, to jakość mebli "zewnętrznych" - jest dziś jeszcze lepsza!

Świadczą o tym tegoroczne nowości marki DEDON dostępne w Studio Forma 96. Pamiętacie "Nestrest" i "Swingrest", niezwykłe meble, którymi zachwycałam się kiedyś na łamach mojego bloga? (polecam: "Stan nieważkości"). One również powstały pod marką DEDON. Ciekawe, że kto choć raz zetknął się z produktami tej marki, zaczyna zupełnie inaczej - poważniej! - postrzegać meble do zewnętrznej strefy relaksu. Rozumie, że fotele ogrodowe mogą w niczym nie ustępować ich "salonowym" kuzynom. Bywa, że mają wszystkie ich zalety: szlachetny design, wygodę, wysokiej jakości materiały i doskonałą precyzję wykonania. Przykład pierwszy z brzegu: nowa kolekcja BREA DEDON.


Kolekcja BREA DEDON

Autorami kolekcji BREA DEDON są projektanci Edwarda Barber i Jay Osgerby. Zapragnęli oni stworzyć prosty w formie, elastyczny system, jednocześnie komfortowy i łatwy w obsłudze. Sprytnie zaprojektowaną metalową ramę połączyli więc z bryłą o kształcie charakterystycznym dla klasycznych włoskich sof. Poprzez redukcję elementów Barber i Osgerby mogli skupić się na dopracowaniu detali i wyjątkowego komfortu siedzisk. Dzięki temu ich kolekcja otrzymała nagrodę „Interior Innovation. Best of the Best”.


Kolekcja BREA DEDON


BREA dostępna jest w kilkunastu wykończeniach i pozwala na stworzenie wielu konfiguracji – od loungechair, czy szezlongów, poprzez stoliki, aż do narożnej sofy, na której z powodzeniem zasiądzie siedem osób.Kolekcja AIIR DEDON

Podczas prac nad kolekcją AIIR DEDON projektanci kopenhaskiego studia GamFratesi czerpali inspirację z natury, a konkretnie - z przejrzystości brzóz, których delikatne gałęzie pozwalają na swobodne przenikanie wiatru. Stine Gam i Enrico Fratesi dokonali zgrabnej reinterpretacji klasycznego ogrodowego siedziska, dostosowując je do współczesnego stylu życia.


Kolekcja AIIR DEDON

Starannie wyrysowane linie oparcia nadają całości graficzny charakter. Mebel jest maksymalnie wygodny, i to nawet bez poduszek! Uniwersalny design AIIR sprawia, że równie dobrze sprawdzi się na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Kolekcja dostępna jest w wersji klasycznej lub z podłokietnikami, w palecie kolorów nawiązującej do włoskich i nordyckich krajobrazów.


Kolekcja CIRQL DEDON

„Kiedy projektuję nowe krzesło, lubię pokazywać je w nowym kontekście. Ale najbardziej zależy mi na tym, by swoją formą naturalnie odnosiło się do łączenia ludzi i wyglądało tak, jakby stało w danej przestrzeni od zawsze” – tak o kolekcji CIRQL DEDON powiedział jej projektant Werner Aisslinger.


Kolekcja CIRQL DEDON

Meble CIRQL DEDON wykonane są z malowanego proszkowo aluminium i luksusowego włókna, bezkonkurencyjnego pod względem jakości i wytrzymałości. Są odporne na najtrudniejsze warunki zewnętrzne. Wygodne oparcia foteli sprawiają wrażenie, jakby otaczały (otulały?) użytkownika. Skomplikowany wzór geometryczny został opracowany wspólnie przez Aisslingera i mistrza tkactwa z Filipin. W skład kolekcji wchodzą: fotel wypoczynkowy, krzesło do jadalni oraz podnóżek

Więcej na: www.sf96.pl

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com