>   Kuchnie
Wyrzeźbiona światłem
24 października 2018, 09:15


Dawno na moim blogu nie było artykułu o kuchni, a tym bardziej o meblach kuchennych. Teraz akurat jest świetna okazja, bo jedna z moich ulubionych marek mebli kuchennych, czyli SieMatic, zaprezentowała nowość, na którą warto zwrócić uwagę. Przy okazji: czy wiecie, że niemiecka firma SieMatic już w latach 60. XX wieku produkowała zabudowę kuchenną bez uchwytów? Zawsze słynęła z innowacji - i tak jest do dzisiaj.

New Handle-Free SieMatic to nowa koncepcja mebli kuchennych niemieckiej marki. Fronty tej kuchni charakteryzują się subtelną formą, wyszukanym wzornictwem i wygodą towarzyszącą otwieraniu szuflad. Komfort zapewniają przemyślane na nowo listwy uchwytowe: od zewnątrz dyskretne i minimalistyczne, wewnątrz perfekcyjnie wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Front nie jest zakończony na prosto, jak w klasycznej kuchni. Innowacyjne rozwiązanie to idealny kąt wycięcia, dający użytkownikowi poczucie pewnego chwytu. Kolejnym elementem ułatwiającym użytkowanie, ale przede wszystkim odpowiadającym za estetykę kuchni, jest zamontowany w najgłębszej części listwy pasek diod LED. Zabieg ten sprawia, że mebel wygląda jak "wyrzeźbiony światłem".Do dyspozycji mamy indywidualnie kontrolowany system oświetlenia biegnącego wertykalnie i horyzontalnie. Światło po raz pierwszy pojawia się też w przestrzeniach między blatem a frontami. Dopełnieniem projektu są liczne przeszklenia - to bardzo ważny element. Po epoce zamkniętych szczelnie szafek do nadciąga bowiem epoka półek i witryn. Nowa kuchnia SieMatic jest tego doskonałym przykładem.

W koncepcji New Handle-Free SieMatic mamy duży wybór materiałów, faktur i kolorów. Możemy zdecydować się np. na fronty w matowym, jasnym lakierze, szczotkowane czarne aluminium, fornir układany we wzór jodełki albo na subtelnie barwione na szaro szkło. A może spodoba wam się kuchnia w wersji wykończonej ciemnym fornirem, gdzie wpuszczane listwy uchwytowe mają kolor złocistego brązu, a wnętrza przeszklonych szafek wyłożone są lustrami?New Handle-Free SieMatic trafi do sprzedaży w przyszłym roku, kiedy to firma SieMatic będzie świętować 90-lecie swojego istnienia! Na razie kuchnia została zaprezentowana we wrześniu tego roku w Löhne (Niemcy), gdzie mieści się fabryka firmy. Byłam tam kilka lat temu i ta wizyta pozostała w mojej pamięci. Przy fabryce funkcjonuje duży showroom z ciekawie zaaranżowanymi "kuchniami". Najbardziej jednak uderzył mnie wszechobecny porządek i... precyzyjnie skonstruowany system realizacji zamówień.

Dystrybutorem marki SieMatic na rynku polskim jest Studio Forma 96, które od trzech dekad specjalizuje się w wyposażaniu i projektowaniu ekskluzywnych wnętrz mieszkalnych, rezydencji oraz apartamentów. Urządzając polskie oraz zagraniczne wnętrza, Studio Forma 96 sięga po luksusowe meble wiodących europejskich producentów takich jak SieMatic, Poliform czy Flexform, Gervasoni, Rimadesio oraz Poltrona Frau. Przemyślany, szeroki asortyment pozwala na znalezienie idealnych propozycji praktycznie do wszystkich pomieszczeń - począwszy od kuchni, poprzez garderobę, sypialnię, salon, po jadalnię.

Więcej na: www.sf96.pl

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com