>   Blog
Obiekty pożądania. Cenne bo polskie, cz. 2
17 października 2018, 07:16

Drogi Czytelniku!

Zanim zaczniesz czytać ten artykuł, zachęcam Cię do zajrzenia najpierw do części pierwszej, czyli do kliknięcia dokładnie tu:

"Obiekty pożądanie. Cenne bo polskie, cz. 1"

Tam znajdziesz szczegóły dotyczące wystawy "Cenne bo polskie. Luksusowe produkty rekomendowane przez Ewę Mierzejewską". Wystawa odbyła się na początku października w Ptak Expo, w ramach Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2018.

W artykule, do którego link zamieściłam powyżej, przedstawiłam pierwszych 11 eksponatów. Teraz czas na kolejne. Każdy z tych obiektów jest absolutnie wyjątkowy, każdy zadziwia precyzją wykonania, oryginalnością i wysoką jakością materiałów. Są to przedmioty tworzone na indywidualne zamówienia, w pojedynczych lub nielicznych egmzemplarzach. Raczej nie zobaczycie ich w sklepach. Przy każdym obiekcie podaję link do strony internetowej producenta.

Kolejność opisywanych przedmiotów jest zgodna z numeracją, jakie otrzymały one podczas wystawy.

12. Stolik La Mademoiselle Rouge (Migaloo, www.migaloo.com). Wykonany z warstwowego kompozytu Migaloo rock (warstwa nośna, klonowy fornir jedwabny, żywica z zanurzonymi w niej płatkami miedzi). Jego projektantka Monika Błaszkowska jest architektką, która w aranżacjach wnętrz stale poszukuje nowych materiałów i elementów unikatowych, kolekcjonerskich.


13. Uchwyty meblowe (Open & Hide, www.openhide.com). Biżuteria dla mebli z mosiądzu. Szczotkowana powierzchnia z czasem pokryje się szachetną patyną. Każdy uchwyt jest wykonywany ręcznie, ale produkcja ma charakter seryjny, aby klient mógł dokupić kolejny uchwyt np. po kilku latach. Projekt Anny Marcinkowskiej-Ziętek i Pauliny Świst - architektek.

14. Dekoracja ścienna No. 1 (PAP Deco, www.papdeco.com). Eksluzywny produkt wytwarzany przez rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem tradycyjną metodą odlewniczą. Powstaje w małej, rodzinnej firmie, która od 27 lat zajmuje się szeroko pojętą metaloplastyką. Do wyboru jest wiele kształtów modułów, od geometrycznych po przedstawiające elementy natury (liście, ptaki itp.)
 

15. Żyrandol Cardinal's (Puff Buff, www.puff-buff.com) Imponująca, trzymetrowa lampa. Bardzo lekka i energooszczędna. Mimo, że wydaje się szklana, głównymi materiałami są stal u wysokiej jakości elastyczne PCW. W skład konstrukcji wchodzi prawie 300 "baniek" z punktami świetlnymi LED. Całość jest wytwarzana ręcznie.


16. Bielizna pościelowa (Sommeil Exclusif, www.facebook.com/sommeilexclusif, www.podpierzyna.com). Luksusowa, haftowana pościel z mieszanki wysokiej jakości satyny bawełnianej i jedwabiu. Niepowtarzalny wzór, doskonałe wykończenie. Zestaw zapakowany jest w elegancki kuferek - idealny prezent ślubny!

 

17. Fotel Jeleń (SVAROG Furniture, www.svarogfurniture.pl). Mebel z rzadko wykorzystywanej w Polsce wysokogaktunkowej sklejki - ekologicznego materiału poddającego się recyklingowi. Unikalny projekt Joanny Sieradzan. W tej samej serii m.in. fotel Wilk, stolik Pazur, lampa Kruk, lampa Drzewo i in. Autorka przewiduje, że wszystkich foteli Jeleń wykona nie więcej niż 40.


18. Lampa Biaritz Gold (4concepts, www.4concepts.pl). Niezwykle elegancka i dekoracyjna. Jej podstawa wykonywana jest przez rzemieślników (hutników szkła) metodą ręcznego formowania masy szklanej. Po ostudzeniu szklana bańka jest ręcznie malowana farbą zawierającą metaliczne złoto. Następnie całość zostaje zaopatrzona w osprzęt elektryczny i abażur z hiszpańskiej tkaniny.
 

19. Lampa podłogowa LUX (Valevsky Home Jewerly, www.valevsky.com). Produkt z kolekcji Glamour, według pomysłu i projektu właścicielki firmy Kingi Valevsky (na zdjęciu Kinga Valevsky po prawej, ja po lewej). Lampa idealnie wpisuje się we wspólczesne wnętrza, jest nowoczesna, elegancka i szykowna. Każdy egzemplarz wytwarzany jest ręcznie manufakturze pod Warszawą. Zastosowane materiały to metal mosiądzowany i francuska satyna.
 

20 i 21. Komoda i kanapa (Vis a Vis Anna Wojczyńska, www.visavis.com.pl, www.koszykowa24.com). Meble unikatowe, dzieła warszawskiej architektki Anny Wojczyńskiej. Proces wytwarzania komody trwa ok. 8 tygodni, wykorzystuje się przy tym róne techniki i ogromną wiedzę rzemieślników specjalizujących się w nietypowych, artystycznych efektach. Kanpa jest obita skórą najwyższej jakości oraz tkaniną luksusowej marki Dedar. Ponieważ produkowana jest wyłącznie na zamówienie, wiele jej parametrów można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta (m.in. wielkość dopasowana do proporcji sylwetki, twardość siedziska, kolorystykę, styl tkanin i skór).
 

22. Szafka nocna (Wood&Paint, www.woodandpaint.eu). Wyjątkowo duża jak na ten typ mebla - bo przecież bywają też duże sypialnie :) Marmurowy blat i dębowy korpus pomalowany ręcznie farbą prestiżowej brytyjskiej marki Farrow&Ball. Farbami Farrow&Ball malowane są wszystkie meble z kolekcji Wood&Paint.

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com