>   Kuchnie
Wrzątek z kranu
11 lutego 2014, 10:10

 

Podstawiam filiżankę pod kran i napełniam ją wrzącą wodą. Czajnik jest niepotrzebny. Gdybym piła kawę rozpuszczalną, właśnie tak bym ją zaparzała. "Neski" nie piję, ale za to mogę blanszować marchewkę pod kranem. Mogę też w błyskawicznym tempie zagotować dosłownie wszystko: najpierw stawiam garnek pod kranem, wlewam wrzątek, potem stawiam garnek na kuchni - i wrzucam do niego to co chcę ugotować. Oczywiście, jeśli cokolwiek wrzucam, na przykład makaron, to on mi ten wrzątek "schładza". Więc muszę poczekać, aż temperatura wróci do stu stopni. Ale to trwa tylko chwilę!

System Aqua Chef 100C dostarcza wodę zimną, ciepłą i wrzącą z jednego kranu. Od kilku miesięcy jestem jego właścicielką i wielką fanką. To jedno z tych urządzeń, które naprawdę ułatwiają życie. Kran jest przystosowany do standardowego otworu w w blacie. Pod blatem znajduje się zbiornik na wodę o pojemności 2, 5 litra i urządzenie podgrzewające podłączone do gniazdka 230 V z uziemieniem. Kiedy z niego nie korzystamy, utrzymuje stałą temperaturę i, według informacji producenta, holenderskiej firmy Itho, zużywa mniej energii niż energooszczędna żarówka. W momencie, gdy odkręcamy zawór, woda zostaje natychmiast podgrzana. Wypływa pod mocnym ciśnieniem i z dużą ilością pary wodnej, więc niestety robi trochę szumu.

I tu dochodzimy do bardzo ważnej kwestii. Wszyscy pytają: "Czy to jest bezpieczne? Czy nie poparzy się np. małe dziecko?" Odpowiedź jest prosta. Kran jest bezpieczny, ponieważ do włączania wrzątku służy osobny kurek, który najpierw trzeba mocno wcisnąć i jednocześnie przekręćić, a to wcale nie takie łatwe i dzieko tego nie da rady zrobić. Pod drugiej stronie wylewki jest drugi, "zwykły" kurek, który działa tak jak wszystkie inne kurki. Używam go, kiedy nie potrzebuję wrzątku, tylko wody o normalnej temperaturze, od zimnje do gorącej. 

Mogę z czystymn sumienie polecić ten system. Docenią go zwłaszcza ci, którzy dużo i często gotują w domu. Ale właściwie każdy, kto choć raz spróbuje, jak to działa, staje się zwolennikiem tego systemu. W Holandii jest już bardzo popularny, szacuje się, że korzysta z niego ponad 100 tysięcy rodzin. W Polsce dystrybutorem jest firma BM Housing z siedzibą w Warszawie na ul. Łotewskiej 7. Więcej informacji można przeczytać na stronach: www.bm-housing.com oraz www.100c.pl


KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com