>   Hotele
Luksus, design i natura
3 lutego 2016, 04:14

Zapraszam na DESIGN WEEKEND Z EWĄ MIERZEJEWSKĄ  w hotelu Rosevia Friends & Family Resort (szczegóły tutaj: http://www.rosevia.pl/desing_weekend_z_ewa_mierzejewska)

Zanim przyjedziecie, opowiem wam trochę o tym niezwykłym miejscu...
 


Przylądek Rosevia Friends & Family Resort  koło Jastrzębiej Góry to miejsce, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Trudno nazwać je po prostu "hotelem". To coś znacznie więcej. Położony na 7 hektarach kompleks - na klifie, tuż obok pięknej bałtyckiej plaży - jest w zasadzie małym nowoczesnym osiedlem. Komfortowym i pełnym zieleni. 

Po raz pierwszy zwróciłam uwagę na Rosevię dwa lata temu, jeszcze w czasie, gdy trwała jej budowa. Akurat spędzałam wakacje na Półwyspie Helskim i pewnego dnia pojechałam na kolację do Jastrzębiej Góry. Po drodze zauważyłam bardzo ciekawe pod względem architektonicznym budynki. Zaintrygowała mnie ich  forma: nowoczesna, ale nawiązująca do tradcyji lokalnej. Prosta i jednocześnie wyrafinowana. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że kiedyś będę miała okazję bywać tam częściej.

Dopiero znacznie później dowiedziałam się, że właścicielem obiektu jest Budizol - potentat w branży budownictwa i nieruchomości, firma znana z produkcji materiałów budowlanych dla tzw. "zielonego budownictwa". Budizol lubi stosować w swoich realizacjach materiały energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Cały czas szuka w tym zakresie innowacyjnych rozwiązań i doskonali już istniejące. To wiele tłumaczy. Również w Rosevia Resort postawiono na ekologię i innowacyjność. Tutejsze budynki powstały oczywiście w zgodzie z zasadami "zielonego budownictwa".

Ostatnio gościłam w Rosevia Resort jesienią. Mieszkałam w jednym z tych sympatycznych, prostych budyneczków. Czułam się tam jak w domu. Może dlatego, że każdy apartament w Rosevii jest małym "mieszkaniem" z kuchnią, salonem, sypialnią, łazienką i tarasem? (a tarasy mają od 10 aż do 35 m2!) To wspaniałe uczucie - mieszkać w eleganckim, komfortowym pokoju, a czuć się jak w małym domku z ogródkiem. W dodatku nad morzem! 

Rosevia Resort to obiekt luksusowy, ale i bardzo mocno związany z naturą. Twórcy całej koncepcji główny nacisk położyli na trzy aspekty: architekturę, design i ekologię. Projekt architektoniczny jest autorstwa studia Mellon Architekci ze Szczecina. Za wystrój apartamentów i restauracji odpowiada projektantka Joanna Otto, której sylwetkę prezentuję tutaj: http://www.ewaiwnetrze.pl/polecam_55_joanna_otto.phpWnętrza w Rosevii  zaprojektowane są w nowoczesnym stylu. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu przestrzeni i dbałości o detale wyglądają bardzo "domowo". Już na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie eleganckich, prywatnych mieszkań. Każdy apartament wyposażony jest iPad Apple oraz najnowocześniejszy system oprogramowania, połączony z aplikacjami umożliwiającymi rezerwację leżaków i składanie zamówień w delikatesach i restauracji. Meble i lampy w pokojach pochodzą z firm znanych z dobrego wzornictwa, np. Ton czy Noti.
 


 

Teren resortu jest rozległy i bardzo zadbany. Podobno posadzono na nim 34 tysiące roślin! Nad ich dobrym stanem czuwa przez cały rok kilkunastu ogrodników. Nic dziwnego, że goście lubią spacerować po terenie hotelu i nawet niekoniecznie chce im się wyjść na plażę, która jest tuż obok. W wielu miejscach zlokalizowane są strefy z leżakami, łóżkami plażowymi i stolikami, przy których można wypić poranną kawę czy aperitif. Ważnym punktem na mapie kurortu jest ogród z warzywami i ziołami, z których korzysta szef kuchni tutejszej restauracji. 

Obok restauracji - z przytulną salą kominkową i telewizyjną oraz kącikiem zabaw dla dzieci - w kompleksie Rosevia Resort znajdują się także luksusowe delikatesy. Jeśli ktoś chce przekąsić coś pysznego między posiłkami w restauracji, może zaopatrzyć się tutaj w naprawdę wyszukane, ekologiczne produkty.
 


Ekologiczne rozwiązania w Rosevia Resort  spotykamy dosłownie na każdym kroku. Rośliny uprawiane są bez pestycydów. W apartamentach są tylko ekologiczne kosmetyki. W menu w restauracji - tylko zdrowa, ekologiczna żywość. Na terenie obiektu wykorzystywane są także ekologiczne źródła zasilania, czyli pompy ciepła. 

O tym, jak bardzo dba się tutaj o kontakt z naturą, niech świadczy wygląd budynku stojącego obok siłowni. Jest cały pokryty taflami luster. Odbijają się w nich drzewa i niebo - nic nie zakłóca harmonijnego krajobrazu. Oto moje własne zdjęcie tego obiektu:
 


 

Sama siłownia też jest niezwykła. Jak statek kosmiczny, który wylądował między brzozami! Wewnątrz kryje najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń. Wizja treningu na świeżym powietrzu, w takich "okolicznościach przyrody" jest bardzo kusząca...
 


 

Lista zalet Rosevia Resort jest naprawdę bardzo długa. Nie sposób opisać wszystkich atrakcji i osobliwości resortu w jednym artykule. Zatem podsumuję rzecz krótko: przyjedźcie do Rosevia Resort i sami przekonajcie się, jakie niezwykłe to miejsce. Dobrą okazją jest weekend 19-21 lutego, kiedy to w hotelu będzie trwał DESIGN WEEKEND Z EWĄ MIERZEJEWSKĄ. Czyli ze mną :) Będziemy rozmawiać o najnowszych trendach w urządzaniu wnętrz, słuchać koncertów fortepianowych, relaksować się na warszatach plastycznych i uprawiać sport na świeżym powietrzu. Będzie super!

Szczegóły dotyczące specjalnej oferty cenowej i pełen program tej imprezy znajdziecie tu: http://www.rosevia.pl/desing_weekend_z_ewa_mierzejewska

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com