>   Wydarzenia
Bądź człowiekiem, pomóż zwierzętom!
27 listopada 2015, 07:10

 

 

 

Tym razem - zupełnie nietypowo - publikuję w całości tekst przygotowany przez kogoś innego. Dlaczego? Bo po pierwsze nie ma sensu nic w nim zmieniać, zawiera wszystkie niezbędne informacje. A po drugie zależy mi na czasie, akcja bo ta zaczyna się już za chwilę!

 

 

Tekst publikuję na prośbę mojej koleżanki, Krystyny Łuczak Surówki, pracownika naukowego warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (z doktoratem z historii polskiego wzornictwa). Wszyscy wiedzą, że Krysia jest znawcą designu, wykładowcą, autorką wielu ciekawych tekstów. Ale nie każdy słyszał o tym, że wymyśliła akcję DESIGN DLA ZWIERZĄT...

 

 

 

Fot: Inzomnia, na zdjęciu: Krystyna Łuczak  Surówka

 

 

"Bądź człowiekiem, pomóż zwierzętom! Weź udział w akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT

 

Jak głosi legenda, w Wigilię, o północy, zwierzęta mówią ludzkim głosem. Sprawmy, by również te bezdomne powiedziały coś dobrego o człowieku. By zasnęły z pełnym brzuszkiem w ciepłym miejscu, nawet jeśli będzie to tylko schronisko. Kupując na aukcji Allegro DESIGN DLA ZWIERZĄT jakiś piękny design-prezent, ofiarujesz zwierzętom pełną miskę, ciepły koc lub niezbędne leczenie. Po raz 5 ruszamy z akcją DDZ. Podaruj co masz - kup co możesz! Podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie liczą na nas!

 

DESIGN DLA ZWIERZĄT, to akcja charytatywna, której pomysłodawcą i organizatorem jest dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, właścicielka 3 psów i 3 kotów. Większość z nich to zwierzęta adoptowane, które uratowała i dała kochający dom. 

Cztery lata temu postanowiła połączyć swoją wielką miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je obie w dobro, jakim jest pomaganie. Tak powstała akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT wspierająca bezdomne zwierzęta w potrzebie. 
W  2015 roku celem DDZ są podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie – 240 bezdomnych psów i 20 kotów. Nad akcją charytatywną DDZ pracuje Krystyna Łuczak-Surówka, Kamila Sitak, wolontariusze Stowarzyszenia Kundellos oraz przyjaciele DDZ.

 

Akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT prowadzona jest dwuetapowo. Projektanci/firmy zajmujące się designem ofiarowują na aukcje swoje podarunki dla DDZ, które następnie wystawiane są na aukcjach ALLEGRO. Na aukcjach DDZ gościły meble, lampy, porcelana, szkło, przedmioty użytkowe/dekoracyjne, grafiki, plakaty, książki (sygnowane przez projektantów), przedmioty vintage, moda, biżuteria, zabawki,  usługi (jak np. projekt wnętrza/pomieszczenia, projekt logo, strony www, aplikacji mobilnej) oraz fotografia. Każda aukcja Akcji DDZ jest spersonalizowana, przedmioty można przekazywać do końca listopada. 

 

Aukcje na Allegro odbędą się w dniach 3 -13 grudnia 2015. Zapraszamy! Weź udział, podaj dalej!

 

Akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT jak co roku odbywa się pod hasłem: na Święta oddaj swój głos dla zwierząt!

 

Akcja DDZ to potrójny prezent:
1. design dary od projektantów, firm, indywidualnych darczyńców,
2. design, który możesz wylicytować w prezencie dla siebie lub bliskich przed świętami,
3. prezenty dla zwierząt ze 100% dochodu z aukcji (karma, leczenie, wyposażenie klatek)".

 

Ofiarodawcy i uczestnicy DDZ wszystkie niezbędne informacje znajdą na Facebooku pod tym linkiem:

 

https://www.facebook.com/designdlazwierzat

 

 

 

Plakat akcji, projekt: Viola Tabaka

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com