Emocje do potęgi
20 lutego 2014, 09:20


 

Stół "Monet" z limitowanej kolekcji Boca do Lobo dobrze odzwierciedla wszystko to, o co chodzi twórcom portugalskiej marki.

Pisałam już o tym w jednym z moich tekstów (kliknij tutaj).

 

Odnajdziemy w nim zatem i bogactwo graniczące z przepychem, i popis wyobraźni projektanta, i precyzyjne, ręczne wykonanie. No i oczywiście to charakterystyczne przerysowanie, ta odrobina przesady, która sprawia, że przedmioty Boca do Lobo z jednej strony wywołują wielkie emocje, z drugiej zaś - balansują na granicy kiczu... Choć muszę przyznać, że akurat ten stół, jeden z najnowszych mebli portugalskiej marki, jest wyjątkowo stonowany i spokojny. Czyżby ktoś się w tej firmie opamiętał i stwierdził, że od czasu do czasu trzeba stworzyć też coś w miarę "normalnego"?

Przezroczysta, geometryczna baza jest z akrylu, a blat o nieregularnym kształcie - z brązu. Długość blatu: 152 cm, wysokość: 36 cm. Waga stołu 71 kg, czyli nie ma lekko... Na blacie widać charakterystyczny rysunek przypominający powierzchnię przeciętego pnia drzewa. Tak jakby ktoś pociął drzewo w plasterki, prawda?

 


Projektanci z Boca do Lobo lubią łączyć przecistawne elementy: nowoczesność z tradycją, kształty epoki cyfryzacji z formami inspirowanymi naturą. To nie pierwszy przedmiot portugalskiej marki, w którym zastosowano rzeźbiarski efekt "przeciętego drzewa". 
 

 

Jedną z nowości jest także żyrandol "Newton". Kilkadziesiąt dysków z brązu, każdy z nich płaski, o powierzchni ozdobionej charakterystycznym rysunkiem słojów drewna. Lampa dostępna w dwóch rozmiarach: o średnicy 100 cm i 70 cm jest kontynuacją linii "Newton", w skład której wchodzą stół i konsola. 

 

W Polsce przedstawicielem Boca do Lobo jest m.in. Square Space w Warszawie 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com