Rolety jak Ferrari
12 marca 2015, 02:02
 
 

Spójrzcie na zdjęcie powyżej. Co decyduje o klasie tego wnętrza: piękne meble czy raczej dobrze dobrana kolorystyka? A może lampy? Na pewno wszystkie te elementy są ważne. Jednak równie istotne jest to, co wisi... w oknie. Tak! Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak ogromny wpływ na ostateczny efekt mają "bohaterowie trzeciego planu", do których - obok klamek, przełączników, listew przypodłogowych - należą także rolety okienne. Dziś postanowiłam oddać im należny honor. Jest ku temu okazja, bo właśnie w Polsce pojawiła się nowa marka: Mycore.

 
 
 
Choć nazwa na to nie wskazuje, Mycore to firma włoska. Gdzie jak gdzie, ale pod niebem Italii rolety okienne na pewno są doceniane. Włosi muszą się wciąż zasłaniać przed słońcem. Nic dziwnego, że w produkcji rolet stali się ekspertami.
 

 

Mycore zajmuje wśród innych marek w swojej kategorii miejsce takie jak Ferrari wśród samochodów. Połączenie świetnego designu, wysokiej technologii i wielofunkcyjności - to najkrótsza charakterystyka tych produktów. Firma powstała w 2005 roku, a założeniem jej twórców było opracowanie innowacyjnego systemu rolet do wnętrz. Cel ten został w pełni osiągnięty i dziś Mycore cieszy się doskonałą opinią nie tylko we Włoszech. Rolety tej marki kochają zwłaszcza architekci, którzy potrafią docenić funkcjonalność, elegancję i łatwość montażu.
 
 
 

Poza tym profesjonaliści najlepiej wiedzą, że rolety Mycore sprawdzają się w najbardziej nietypowych warunkach architektonicznych, takich jak kąty, zakrzywione ściany, spadziste sufity. Wymiary rolet są bardzo różnorodne. Istnieje wiele opcji standardowych, ale firma jest w stanie wyprodukować także roletę w dowolnych wymiarach, na idywidualne zamówienie.
 
 
 
 
Rolety Mycore to najwyższa klasa wykonania i materiałów. Cała produkcja odbywa się na terenie Włoch. Każda roleta jest dostępna z różnymi uchwytami (mocowaniami). Wszystkie uchwyty są zrobione z lekkiego aluminium, bardzo eleganckie i dyskretne. Nie drażnią, nie muszą być zasłaniane. Jeśli jednak nie chcemy ich widzieć, możemy wybrać wariant z uchwytami zupełnie niewidocznymi.
 


Jeśli chodzi o samą powierzchnię rolety, dostępnych jest mnóstwo materiałów w różnych kolorach i o różnym stopniu transparentności. Wszystkie materiały w ofercie Mycore są skatalogowane według kilku parametrów, wśród których najważniejszymi są przepuszczalność światła i przepuszczalność energii cieplnej. Dwie zasadnicze grupy to rolety filtrujące światło i te, które zapewniają całkowite zaciemnienie („blackout”). Możliwe jest montowanie w oknach rolet z obu grup jednocześnie (tzw. system podwójny).
 


 

Mechanizmem wprawiającym roletę w ruch może być tradycyjny łancuszek. Dla mnie to bardzo dobrze. Uwielbiam ręcznie podciągać i opuszczać rolety! Ot, takie małe dziwactwo... Jednak większość właścicieli rolet Mycore wybiera automatyczne sterowanie roletami, zasilane energią elektryczną lub bateriami. Istnieje możliwość podświetlenia rolety z góry kolorowym światłem. Moim zdaniem to jest dopiero dziwactwo, lecz o gustach się nie dyskutuje...
 


W Polsce rolety Mycore można wybrać i zamówić w showroomie The Prime w Warszawie. 
 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com