>   Kuchnie
Wybór cezara
20 lutego 2014, 04:00

 

"Kalea" – tak nazywa się ta nowa, luksusowa linia mebli kuchennych. Zaprojektował ją Gian Vittorio Plazzogna. Producent, włoska firma Cesar, istnieje do 1969 roku i jest dobrze znana w całej Europie. W ofercie ma 10 kuchni nowoczesnych i cztery tradycyjne, przy czym każda linia posiada możliwość indywidualnej kompozycji i personalizacji. Jeśli chodzi o "Kalea", to najbardziej podoba mi się  wariant z frontami o grubości 14 mm z szorstkiego, ciemnego drewna dębu. Fronty są oczywiście bezuchwytowe. Zauważcie, że w całym projekcie dominują podziały pionowe. Daje to optyczne złudzenie "podniesienia" całego wnętrza.

 

 

 


Producenci nowoczesnych, wysokiej klasy mebli kuchennych z jednej strony pozwalają klientom na samodzielne komponowanie swojego indywidualnego zestawu, z drugiej zaś — poprzez mądre selekcjonowanie wszystkich dostępnych materiałów, kolorów i innych parametrów, nie pozwalają klientom... popełnić głupstwa. Krótko mówiąc, cokolwiek wybierzesz, będzie do siebie pasowało.  To takie „samoskładające się puzzle".

 

 

 

 

Najważniejszą zaletą linii "Kalea" jest ogromna różnorodność poszczególnych elementów do wyboru. Możemy zatem przebierać we frontach o różnej szerokości, dopasowywać materiały wykończeniowe, kolory, detale. Co wolisz: surowy dąb, lakierowane szkło czy innowacyjny eko-cement? Powierzchnia frontów ma być połyskliwa, jedwabiście gładka czy chropowata? A blat roboczy – ze szczotkowanej stali lub lakierowanego na biało lub brązowo metalu. Każdemu według potrzeb. I tak zawsze powstanie dzieło znakomite.

 

W Polsce kuchni Cesar szukaj w następujących miejscach:  Mondocasa w Warszawie, Miasto Kuchni w Radomiu, Formica Studio w Krakowie, Tenero Design w Łodzi

 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com