The Prime wreszcie otwarty!
1 września 2014, 03:33
Projektant: Jakub Skowroński     Zdjęcia: serwis prasowy The Prime     


The Prime to showroom z luksusowymi meblami i innymi produktami do wyposażenia wnętrz, który właśnie otwarto w Rezydencji Foksal na ul. Kopernika 5 (wejście od Gałczyńskiego) w Warszawie.

Nie będę ukrywać: moje emocje związane z tym miejscem nie są tylko "natury zawodowej". Mam do The Prime stosunek bardziej osobisty. Autorką konceptu jest bowiem Grażyna Magrini, którą poznałam na planie drugiej serii mojego programu "Dom & Wnętrze według Ewy Mierzejewskiej", który przygotowywałam dla telewizji DOMO+ . Grażyna wystąpiła wtedy w jednym z odcinków, oprowadzając mnie po swoim prywatnym domu (skrót odcinka tutaj).

Znałam już trochę ten dom - wcześniej miałam przyjemność opublikować zdjęcia z niego wykonane przez Anię Orłowską i Mateusza Lipińskiego w miesięczniku "Dom & Wnętrze" (niepublikowaną część tej sesji wraz z moim opisem zobaczycie tutaj).

A oto Grażyna Magrini w swoim showroomie. Kobieta spełniona, energiczna, odważna. Obdarzona dobrym smakiem nie tylko w dziedzinie wystroju wnętrz. Ma powody do satysfakcji! 
 


Już wtedy, na planie zdjęciowym programu, Grażyna opowiadała o tym, że otwiera w Warszawie elegancki showroom z luksusowymi, włoskimi meblami. Włoskimi - bo z krajem na Półwyspie Apenińskim od wielu lat łączą ją mocne więzy. Stamtąd pochodzi jej mąż Umberto (pozdrawiam!) Tam ma drugi dom, wielu przyjaciół i znajomych, także w świecie designu. Wszystkie te kontakty zaoowocowały teraz na polu biznesowym.
 

Od czasu, gdy kręciliśmy program, minęły dwa lata. W tym czasie towarzyszyłam Grażynie w realizacji jej marzenia, patrzyłam i słuchałam, jak ambitne plany zamienia w rzeczywistość. Otwarty w sierpniu showroom nie zawiódł mnie w najmniejszym stopniu. Zgodnie z moimi oczekiwaniami powstało wnętrze wysmakowane i spójne. Nowoczesna klasyka w najlepszym wydaniu - tak najkrócej scharakteryzować mogę jego styl.
 


Dla Grażyny od początku ważne było, aby firma The Prime reprezentowała marki mało znane w Polsce, w tym niewielkie manufaktury, w których kultywuje się tradycje rękodzielnicze sprzed stuleci, a większość przedmiotów wykonywanych jest na indywidualne zamówienie klienta.

W ogóle dobór marek był dla właścicielki The Prime sprawą kluczową. Widać to doskonale we wnętrzu na Kopernika. Zobaczycie tu wyłącznie rzeczy z najwyższej półki, tylko z najlepszych materiałów, prefekcyjnie wykonane. Można poczuć się naprawdę jak w Mediolanie...
 

 


Bardzo niewiele jest w Polsce salonów z wyposażeniem wnętrz, w których można ZOBACZYĆ NA MIEJSCU tak wiele mebli i dodatków oferowanych przez luksusowe europejskie marki. Zazwyczaj ekspozycja zawiera minimalną liczbę obiektów, reszta oferty jest do obejrzenia tylko w katalogach.

W The Prime zgromadzono naprawdę dużo przedmiotów, a przestrzeń została tak zaaranżowana, że główni bohaterowie występują niemal w "naturalnym otoczeniu". Na stu kilkudziesięciu metrach kwadratowych widzimy zatem jadalnię, garderobę, kilka salonów, domowe biuro, kuchnię... Człowiek może tu naprawdę rozsiąść się w kanapie Busnelli, przyjrzeć się z bliska splotom tkaniny w fotelu Paoli Lenti (koniecznie obejrzyjcie krótki film), czy też poczuć gładkość drewna na blacie kuchni Riva 1920. 
 


Kolejnym elementem wyróżniającym to miejsce jest duża oferta materiałów do wykończenia ścian i podłóg. I znowu - liczne przykłady są do obejrzenia "na miejscu". Spójrzcie na zdjęcie poniżej: ściana po lewej to okładzina kamienna Lithos Design, a podłoga to wcale nie parkiet, lecz płytki ceramiczne świetnej marki Mutina. 
 


W showroomie możecie też przekonać się, jak fajnie wyglądają tapety mojej ulubionej marki Wall & Deco (pisałam o niej m.in. tutaj). Na zdjęciu poniżej oprócz tapety widzicie jeszcze unikatową lampę polskiej (!) marki House of Secrets. Bo choć "włoskość" oferty The Prime jest niezaprzeczalna, są wyjątki od reguły...

Chodzi przecież o to, by showroom oferował produkty, którymi można zaaranżować przestrzeń nowoczesnego, eleganckiego domu - tak, by była ona spójna i jednorodna ("żeby wszystko do siebie pasowało"). Istotna jest zatem kompatybilność w zakresie stylistyki i jakości, a nie kraju pochodzenia... 
 


Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: to wszystko dzieje się w samym sercu miasta. Jeśli ktoś mieszka w Warszawie, może wpaść tutaj "tak po prostu", na przykład w ramach sobotniego spaceru, bez konieczności organizowania specjalnej wyprawy... Jeśli ktoś przyjeżdża spoza Warszawy, to też znajdzie adres bez trudu, bo przecież to ścisłe centrum. 

Czekam na wasze opinie i komentarze po wizycie w The Prime. Jak wam się podoba wystrój tego wnętrza i ten sposób eksponowania produktów? Będę wdzięczna za każdą opinię. Tylko błagam, nie piszcie, że jest drogo, bo przecież mówimy o showroomie z LUKSUSOWYMI meblami. 

 

KOMENTARZE
Relacje i testy video
TOP miesiąca
POLECAM W INTERNECIE
Polishdesign.pl: szeroko i dociekliwie o wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie
https://poliszdesign.pl/
Jedyny w Polsce magazyn o nowych technologiach w domu
http://dominteligentny.pl
Inteligentnie i błyskotliwie napisany blog, dzięki któremu zrozumiałam, na czym polega praca architekta
http://www.prostyplan.pl
Tu można obejrzeć skrócone wersje moich programów telewizyjnych
http://www.domoplus.pl/nasze-programy/produkcje-domoplus
Świetny magazyn internetowy o designie, sztuce i architekturze
http://www.designboom.com